,,Dostępna przestrzeń publiczna” dofinansowanie na likwidację barier architektonicznych w budynku Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie

Aktualności, Czwartek, 25 stycznia 2024

Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie stanie się bardziej dostępne dla osób ze szczególnymi potrzebami. Wszystko dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w ramach programu „Dostępna przestrzeń publiczna”.

Projekt pod nazwą „Starostwo Powiatowe bez barier”  ma na celu dostosowanie łazienki dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności w celu zapewnienia podstawowej dostępności na poziomie gwarantującym równy udział w życiu wszystkim osobom korzystającym z usług świadczonych przez urząd.

W ramach przedsięwzięcia zaplanowano remont łazienki na parterze budynku Starostwa który obejmie m.in. wymianę drzwi oraz poszerzenie otworów drzwiowych, remont sanitariatów, zamontowanie poręczy, stworzenie większej i bezpiecznej przestrzeni niezbędnej do przemieszczania się na wózku inwalidzkim dzięki czemu budynek będzie bardziej dostępny architektonicznie i dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Całkowita wartość projektu wynosi 62 947,21zł, z tego dofinansowanie ze środków PFRON  wynosi  50 357,77 zł.

Okres realizacji projektu: 2023/2024